Asociația Matias a organizat un spectacol caritabil de Ziua Internațională a Romilor 2016

Asociația Matias, în parteneriat cu Centrul Cultural O Del Amenca, Primăria Jilava și PRPE, au organizat în comuna Jilava un spectacol caritabil pentru micuțul Irinel. În urma spectacolului am strâns 1000 lei din donații și vânzarea de produse și 3500 euro din partea primarului comunei Jilava, Adrian Mladin. În săptămâna care va urma primarul va vira banii pentru cauza lui Irinel, care a reușit să srângă toți banii de care avea nevoie pentru operație.

Mulțumim tuturor participanților care s-au implicat și au depus eforturi pentru realizarea cu succes a spectacolului:

• Primăriei Jilava pentru acordarea spațiului (Sala de Festivități)
  • actorului rom Sorin Sandu care a prezentat programul artistic
  • CNCR-Romano Kher care a asigurat costumele copiilor implicați în spectacol
  • Colegiul Național Dinu Lippati și cadrelor didactice Daniela Spătaru, Ramona Urjan
  • Liceului Teoretic Decebal și doamnei profesoare care a coordonat copiii, Luminița Renea.