Voluntariat

Ajută-i să se descopere! Fii modelul lor!

Eşti student(a) la teatru sau actorie, absolvent sau lucrezi în domeniu şi ţi-ar plăcea să devii modelul unor pitici? Centrul de zi Matias, împreună cu C.C.R.O.D.A., caută voluntari care să inspire vocaţional şi să împărtășească poveşti despre viață cu copiii Centrului de zi Matias.

Verifică site-ul nostru la secțiunea programe și proiecte, vezi ce te interesează, și trimite-ne la adresa de e-mail: asociatia_matias@yahoo.com câteva date despre tine şi despre ce te motivează să lucrezi cu noi. Vei beneficia de un mediu prietenos şi profesional în care să ajuți și să motivezi niște copii să exploreze noi universuri, noi lumi.

Tipuri de activități în care te poți implica:

• activități culturale în cadrul programelor
  • activități educative
  • activități comunitare
  • activități publice și campanii sociale

Beneficii:

• formare specializată
  • certificat de voluntariat care va atesta competențele dobândite, numărul de ore desfășurate și activitățile derulate;
  • adeverință de practică (pentru studenții care urmează o facultate în domeniul socio-uman).

Forma contractuală:

Contract de voluntariat, pe o perioadă decisă de comun acord, cu posibilitate de prelungire.