Copiii din Jilava și Sintești s-au pregătit pentru serbarea de iarnă

În datele de 16 și 18 decembrie copiii de la Centrele de Zi din Jilava și Sintești au pregătit un moment artistic și un tablou de sezon pentru serbarea de iarnă. Preșcolarii de la Centrul de Zi din Jilava au memorat poezii, roluri, au repetat și au urcat pe scenă cu mult curaj. Momentul artistic pregătit de ei a bucurat inimile atât ale părinților, cât și ale membrilor Asociației, bucurie pe care vrem să o împărtășim cu fiecare prieten al nostru. La final cei mici au fost răsplătiți cu cadouri. Două zile mai târziu și copiii de la Centrul de Zi din Sintești au pregătit, prin lucru manual, tabloul Nașterii lui Iisus. Cei 100 de copii care participă la activitățile Centrului au primit și ei cadouri. Mulțumim Asociației Gloria Pro Deo România pentru cadourile oferite tuturor copiilor!

Vă urăm tuturor sărbători fericite și un an nou bun și îmbelșugat!