Asociația Matias a facilitat dotarea unui laborator de calculatoare din Sintești

Vineri, 1 martie, am dus la Sintești un mărțișor mai puțin obișnuit, dar care a adus multă bucurie atât copiilor, cât și cadrelor didactice. Donația a constat în 15 calculatoare oferite de Asociația Ateliere fără frontiere în cadrul programului „Dăm un byte de ajutor”. Cu această ocazie am reușit să dotăm un laborator de calculatoare de la Școala nr 3 din Sintești în cadrul căruia desfășoară activități și copiii care vin la Centrul nostru de Zi din Sintești. Ne-am bucurat să facilităm această donație și sperăm să putem oferi ocazia cât mai multor copii să aibă acces la educație fără culoare sau preț. Mai multe informații despre programul „Dăm un byte de ajutor” găsiți aici.